Detaylı/Hızlı Arama
Giriş Sayfası Yap / Sık Kullanılanlara Ekle
 
Ana Sayfa
 
 
 
 
 
 
Sağlık Ansiklopedisi
 
 
 
 
 
Soru & Cevap Arşivi
 
 
 
 
 
Doktorumuza Sorun
 
 
 
 
 
Tıbbi Dosyalar
 
 
 
 
 
Hesaplayıcılar
 
 
 
 
 
Hastaneler
 
 
 
 
 
 
Nöbetçi Eczane
 
 
 
 
 
 
Kan Merkezleri
 
 
 
 
 
 
Site İçi Arama
 
 
 
 
 
 
İletişim
 
 
 
 
 
 


---------------
 
HEKİMONLİNE-XMLXML servisi için Lütfen Tıklayın


Şifalı su ile gelen sağlık

bitmiyor. Kaplıcalar; fiziksel ve kimyasal özellikleriyle, mide ağrısından romatizmaya, egzamadan strese kadar birçok rahatsızlığa iyi geliyor

Jeotermal bakımından oldukça zengin olan Türkiye, kaynak zenginliği açısından dünyada ilk 7 ülke arasında yer alıyor. Bu kaynaklardan bir tanesi de Kütahya'da bulunuyor. 1995'ten bu yana şifalı suyu ile hastalarına bir tedavi şekli sunan Yoncalı Kaplıcaları'nda, Fizik-Tedavi Rehabilitasyon ve Hidroterapi- Elektroterapi ünitelerine ek olarak, Türk hamamı, saunası, çamur ve bitki banyoları, aerobik ve kondisyon salonu gibi hizmetler de sunuluyor.

KAPLICALARIN ETKİ ALANLARI
Kaplıca tedavisinin etkileri, genel durumda düzelme, kan dolaşımında artma, solunum hızlanması, iç organ işlevlerinde artma, vücut ısısında artma-terleme, bozulmuş hormonal ve sinirsel dengelerde düzelme, ağrılarda azalma ve kas spazmlarının çözülmesi, hareket kapasitesinde artma, eklem ve kaslardaki kalıcı hasarların önlenmesi ve psikolojik rahatlama olarak özetlenebilir.

* Tedaviye başlamadan önce: Tedaviye başlamadan önce mutlaka, hastanın doktor tarfından genel bir muayene ve kontrolden geçirilmesi gerekir. Hastalığın yaptığı lokal ve sistemik hasarlar değerlendirilmelidir.

* Spor yaralanmalarında kullanımı: Yoncalı Kaplıcaları'nın diğer bir özelliği ise, bünyesinde Sporcu Sağlığı Merkezi bulundurması. Spor yaralanmalarının tedavisi ve rehabilitasyonunda da kaplıcadan faydalanılıyor.

* Tedavi süresi (kür): Gerekli faydayı sağlamak için 2-3 haftalık bir tedavi ve 15-20 civarında banyo tavsiye ediliyor.

* Ne zaman ve nasıl gidilir: Bölgenin iklim şartları dikkate alınmalıdır. Ancak ülkemizdeki kaplıcalar ılıman bölgelerde olduğu için, dört mevsim yararlanılabilir. Kütahya- Tavşanlı karayolu üzerinde, Kütahya'ya 16 km mesafede olan Yoncalı Kaplıcaları'na ulaşım, tren yolu veya karayolu ile mümkün.
| Bu hafta 8 kez okundu
| Arkadaşına Gönder | Sayfayı Yazdır | <<< Geri Dön
 
BÖLÜMLER Doktora Sor | Sağlık Ansiklopedisi | Soru-Cevap Arşivi | Downloads | Site içi Arama | Ana Sayfa