Soru Başlığı: Safra kesesi ameliyatından sonra karın şişliği
Tarih: 2005-04-29

Üç ay önce safra taş ameliyatı oldum.Şimdi karnımda şişlik,çarpıntı,yüksektansiyon var.Kulladıgım ilaçlar:Inhibace 2.5mg/CORASPİN 300/Lasix 40mg/Dilatrend 12.5mg/ ilaçlarını kullanıyorum. Fakat karnım fazlaca şişiyor.Ultrasonda birşey bulamadılar .Kalp yetmezliginden oldugunu söylüyorlar.Kardiyolojiye gittiğimde kullandıgım ilaçları kullanmamı ve EKO çekeçeklerini söylediler gün verdiler.Hastalıgım hakkında beni bilgilendirmenizi ve yönlendirmenizi istiyorum....teşekkür ederim...

Sayın hekimonline.com kullanıcısı
Karındaki gaz şikayetleri safrakesesi ameliyatından sonra, safranın engelsiz olarak onikiparmak bağırsağına akması (bazen) mideye doğru geçiş yapması ile olabileceği gibi,Gastrit,peptik ülser,spastik kolon gibi mide bağırsak hastalıkları sebebiyle de olabilir.Kalp yetmezliği olan hastalar en çok ,ileri dönemde batın içine sıvı toplanması durumunda karın şişliğinden şikayet ederler.Fakat bu durum olsa idi, yeni çektirdiğiniz batın Ultrasonografisinde hemen anlaşılabilirdi.
Kalp Ekosu ile kalbinizin adele çapı, kapak hareketleri ve kasılma gücü net bir şekilde anlaşılacak ve şayet varsa kalp yetmezliğinizin derecesi anlaşılacaktır.
Lütfen randevularınıza titizlikle uyarak hekiminize, kesin teşhisi koyması sürecinde yardımcı olunuz.
SaygılarımızlaSoru-Cevap Kaynağı: www.hekimonline.com:Sağlık adına ne varsa.....

Haberin linki: http://www.hekimonline.com/yenisite/moduller/sorular/index.php?id=99